مشاوره تلفنی وکیل ملکی

مشاوره تلفنی وکیل ملکی

مشاوره تلفنی با وکیل ملکی : در صورت اثبات آن، او می تواند تقاضای توقیف مال را بنماید ولی این امر نیز به تشکیل دادخواست و اثبات تقدم معامله بستگی دارد و فقط مدتی مال را از دسترس خریدار خارج می کند. در نهایت با وجود تمامی نکات فوق نمی توان ارائه نمایندگی املاک و مستغلات را به عنوان گزینه دائمی برای انتقال رسمی مالکیت ارائه کرد زیرا مشکلات ناشی از آن بسیار زیاد است. حتی در صورت تنظیم سوگند نامه عادی، مشکلات زیادی ایجاد می شود به دلیل اینکه از وضعیت سند ملک استعلامی گرفته نشده است. برای مثال اگر فروشنده بداند که سند مالکیت به دلیل بدهی مالک از طریق بانک رهن شده یا توسط مقامات توقیف شده است و این موارد را از خریدار مخفی کرده باشد، در صورتی که خریدار پس از خرید ملک متوجه فریب خوردن شود، آسیب می بیند. بنابراین در صورت نیاز به خرید بنگاه املاک و مستغلات از صحت سند اطمینان حاصل کنید و در اسرع وقت سند رسمی ملک را انتقال دهید.

 

مشاوره تلفنی وکیل ملکی

 

مشاوره تلفنی با وکیل ملکی در تهران

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که مالک بخواهد ملک خود را توسط وکیل خود، به فروش برساند. کمی جلوتر عدم حضور مالک برای انعقاد قرارداد فروش ملک و یا عدم ارتباط مستقیم مالک و خریدار برای دریافت مبلغ معامله و … را توضیح خواهیم داد. وکالت یک قرارداد واجد شرایط است ، یعنی قراردادی است که با مرگ هر یک از طرفین یا استعفای وکیل یا برکناری وکیل توسط موکل یا جنون وکیل یا موکل به پایان می رسد. برای مثال فردی به فرد دیگری وکالت می دهد تا برای او خودرو خریداری کند. فرد اول که وکالت نامه به فرد دوم داده است موکل و فرد دوم که قصد خرید اتومبیل را برای فرد اول دارد، وکیل نامیده می شود. حال اگر وکیل قبل از خرید ماشین دچار جنون شود، یا فوت کند، یا استعفا دهد، یا موکل خود را اخراج کند، دیگر اجازه تجارت در ماشین را نخواهد داشت.

 

مشاوره تلفنی وکیل ملکی حرفه ای در تهران

وکالت نامه معادل خرید و فروش وکالت نامه بدون انتقال عنوان نهایی به ملک است. در صورت فوت فردی که که وکالت داده باشد، وکالت باطل می شود و خریدار ملک برای انتقال سند مالکیت به مشکل بر می خورد. پس توجه داشته باشید که انجام معاملاتی مانند این بسیار خطرناک است. بنابراین، ما پیشنهاد می کنیم که در صورت انعقاد قرارداد خرید و فروش ملک نماینده، در اسرع وقت سند ملک را ثبت و انتقال دهید. وکالت نامه فروش ملک، یکی از رایج ترین اسنادی است که از طریق دفاتر اسناد رسمی تنظیم و تهیه می شود. این بدان معناست که شخصی به نمایندگی از مالک ، ملکی را که متعلق به وی است به فروش می رساند که در آن مشتری می تواند حق اخراج وکیل را برای خود محفوظ بدارد یا می تواند در حین عقد از حق اخراج وکیل چشم پوشی کند. فروش املاک و مستغلات با وکالت نامه بخشی از قرارداد واجد شرایط است، این به این معنا است که هر یک از طرفین می توانند در هر زمانی که می خواهند آن را فسخ کنند. لذا جهت انجام وکالت نامه لازم است موکل به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کند و مدارک هویتی و اسناد ملکی را که قصد ارائه دارد، به محضر تحویل دهد. حدود اختیارات وکیل تابع مفاد قرارداد وکالت است بنابراین وکیل نمی تواند خارج از حدود اختیارات تعیین شده اقدام کند که در این صورت اقدام وی بی اثر خواهد بود.

 

تبعیت عقد از قصد واقعی در اختلاف ملکی

برای مثال: طبق دادنامه شماره … مورخ … در خصوص دعوی خانم زهرا.خ به طرفیت آقای مجید.ی مبنی بر صدور حکم دائر بر بطلان و بی اعتباری مبایعه نامه عادی مورخ … به دلیل وقفی بودن نسبت به قدرالسهم خواهان، بدین شرح که خواهان طی مبایعه نامه مورخ … یک قطعه زمین را به خوانده دعوی واگذار نموده و با توجه به اینکه معامله فی مابین در قالب بیع بوده، تقاضای صدور حکم بر بطلان مبایعه نامه را نموده است. دادگاه با عنایت به محتویات پرونده، با توجه به اینکه معامله فی مابین هر چند به صورت مبایعه نامه نوشته شده است، در ابتدای صورت مبایعه نامه به جای عبارت «فروشنده» از عبارت «واگذار کننده» استفاده شده است. در شرح سند قرارداد، ادعا به صراحت وقف زمین را ذکر کرده است که بیانگر آن است که طرفین از معامله به شکلی غیر از بیع مطلع شده اند. همچنین از شرایط واگذاری اموال موقوفه نیز مطلع هستند. آنچه از قرارداد فی مابین و توضیحات آن استنباط می شود، توافق طرفین در انتقال و واگذاری منافع است و لذا خرید و فروش اراضی وقفی مورد توجه طرفین قرار نگرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *