وکیل ملکی سعادت آباد

وکیل ملکی سعادت آباد

وکیل ملکی سعادت آباد : طبق ماده 661 قانون مدنی، اگر وکالت به صورت مطلق ارائه شود، وکیل می تواند در زمینه اداره اموال موکل توسط خود موکل هرگونه اقدامی را انجام دهد و لذا نمی تواند اموال موکل خود را تصرف کند. درصورتی که وکالت نامه در مورد یک موضوع خاص داده شود یا وکالت نامه محدود باشد، وکیل فقط می تواند در پرونده ای که مشخص شده است به عنوان جانشین باشد، در غیر این صورت معاملات او سرزده است. هنگام خرید و فروش ملک، تا زمانی که وکیلی که صلاحیت انجام کار خاصی را دارد (یعنی فروش ملک و تنظیم سند و در نهایت تنظیم سند رسمی توسط خریدار) از وکالت استفاده می شود.

 

وکیل ملکی سعادت آباد

 

وکیل ملکی در سعادت آباد

در صورتی که وکالت نامه به طور مطلق به وکیل داده شود و قیمت کالا نیز برای آن مشخص شود، وکیل می تواند معامله را برای خود انجام دهد سپس معامله را ببندد به دلیل این که انعقاد معامله برای او منع قانونی ندارد. در این صورت مال مشتری از دست خویش خارج می شود مگر اینکه صریحاً وکیل را از انجام معامله منع کند. بنابراین ، مطابق ظاهر ماده ۱۹۸ قانون مدنی ، در وکالت نامه مطلق (که نه اجازه تجارت با خودش ذکر شده و نه منع آن ذکر نشده است) ، معامله با خود شخص در اصل صحیح است ، مگر اینکه شخصیت وکیل دلیل اصلی عقد است.

 

وکیل املاک در سعادت آباد

وکیل در صورتی که وکالت مطلق باشد می تواند معامله را به هر قیمتی با او انتقال دهد، اما برخی معتقدند که اگر در معامله وکیل هم فروشنده و هم خریدار باشد، معامله وابسته به رضایت مشتری است. وکیل حق انتقال به خودش را ندارد. یکی از راه های لغو وکالت نامه زمانی است که ثابت شود مشتری در انتقال معامله، به منافع مشتری احترام نگذاشته است. او حق دارد موضوع را به هر شخص و به هر میزان و به هر روشی که صلاح بداند انتقال دهد. وکیل می تواند با این وکالت نامه معامله را برای خودش انتقال دهد. و مقدار فروش بسیار کمتر از قیمت واقعی ملاک است. همچنین مشتری درخواست ادعای متقابلی مبنی بر ابطال سند انتقال، ارائه می کند. از آنجا که انتقال مالکیت زمانبر و گران است و گاهی اتفاق می افتد، سند مالکیت ملک از بین می رود. در اینجا وکالت نامه ای بین خریدار و فروشنده منعقد می شود که در آن فروشنده خریدار را به عنوان وکالت نامه خود برای ثبت ملک تعیین می کند. در متن وکالت نامه باید صریحاً حق وکالت ذکر شود و وکیل باید در حین معامله و هنگام تنظیم قرارداد وکالت نامه مشخص کند که وی معامله را به نام انجام می دهد و برای دیگری که در این صورت کلیه تعهدات وکیل به عهده مشتری است. مطابق ماده 683 قانون مدنی، در صورتی که موکل بدون عزل وکالت داده باشد و تعیین نکرده باشد که خود موکل وکالت را انجام نداده باشد، نوع قرارداد نامحدود بوده و نوع قرارداد (مجاز یا اجباری) محدودیتی در وکالت مشتری ندارد.

 

خرید ملک ورثه ای

در مورد خرید ملکی که به دلیل فوت یک نفر به چند نفر به ارث رسیده و دارای چندین مالک است، باید مشخصات دقیق کلیه وراث یا مالک یا موکلین آن ها با مشخصات ملک و گواهی انحصار وراثت بررسی شود. نکته دیگر اینکه معامله اموال ارثی با حضور و رضایت همه وراث (اشخاص ارثی) امکان پذیر است و در صورت اعتراض حتی یک نفر، پس از طی مراحل قانونی برای تعیین سهم هر یک از وراث، معامله به تعویق می افتد. در مورد ملکی که چند مالک دارد حضور و امضای کلیه مالکین یا نمایندگان قانونی آن ها الزامی است. اگر یکی از مالکان به وکالت از سایر مالکین در معامله وکالت داشته باشد، فقط حضور و امضای او کافی است.

 

تنظیم و ثبت سند

نکته مهم دیگری که درباره خرید ملک وجود دارد این است که خریدار و فروشنده باهم درگیر دعوی حقوقی ثبتی نشوند. هر نوع تنظیم یا انتقال سند باید در دفاتر اسناد رسمی و سامانه ثبت اسناد و املاک کشور انجام شود. در معامله ملک اجاره‌ای در شرایطی که مشاورین املاک قولنامه را تنظیم کنند، حتما برای دریافت کد رهگیری در زمان تنظیم قرارداد معامله ملک تاکید صورت گیرد. از آنجایی که قولنامه یک سند مالکیت عادی حساب می شود، تنظیم مواد موجود در آن برای طرفین قرارداد از حساسیت بیشتری نسبت به اسناد رسمی برخوردار است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.