وکیل ملکی در تهران + وکیل املاک و مستغلات در تهران

وکیل ملکی - وکیل ملکی در تهران

فهرست مطالب

وکیل ملکی در تهران چه کسی است؟

وکیل ملکی در تهران یک شخص متخصص است که در امور دعاوی ملکی به کمک شما می آید. ممکن است یک سوالی ذهن شمارو درگیر کرده باشد که دعاوی ملکی به چه دعاوی گفته می شود؟ دعاوی ملکی، به دعاوی گفته می شود که مربوط به اموال غیر منقول و انسان است. اموال غیر منقول به دو دسته تقسیم می شوند: 1- املاک و اراضی شهری 2- املاک و اراضی خارج از شهر. این نکته را در نظر داشته باشید که اموال غیر منقول قابلیت جابجایی ندارند و پیگیری این دعاوی ملکی برعهده وکیل ملکی در تهران می باشد.

 

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که “وکیل ملکی در تهران” توانایی دفاع از خود را در سایر زمینه ها نیز دارد، اما سعی دارد فقط تنها در دعاوی ملکی و پرونده های این حوزه وارد شود.

 

برای آشنایی بیشتر با مسائل حقوقی املاک و مستغلات با وکیل تهران ۲۴ همراه باشید.

موارد دعاوی ملکی و شماره وکیل ملکی در تهران

در ادامه شما را به طور کامل با پرونده های مربوط به دعاوی ملکی که باید توسط وکیل ملکی در تهران پیگیری شود آشنا می کنیم:

بهترین وکیل ملکی در تهران برای دعاوی خلع ید

وکیل ملکی تهران در دعاوی خلع ید

درصورتی دعاوی خلع ید ایجاد می شود که شخصی ملک فرد دیگری را بدون رضایت آن فرد توقیف کند. در این شرایط آن فرد می تواند با یک وکیل ملکی در تهران مشورت کند سپس دعوی خلع ید کند. همچنین می تواند درخواست خود را مطرح کند.

تفاوت دعوای خلع ید و دعوای تصرف عدوانی

 1. در خلع ید باید تشریفات دادرسی انجام شود اما در تصرف عدوانی نیازی به این کار نیست.
 2. در هر دو دعاوی امکان تجدید نظر وجود دارد
 3. در تصرف عدوانی بلافاصله امکان اجرایی کردن حکم وجود دارد و لازم نیست که حکم قطعی بشود اما در خلع ید به دلیل ماده 1 قانون اجرای حکم، حکم باید قطعی باشد و بعد از آن برای به اجرا گذاشتن حکم اقدام گردد.

فقط افراد زیر می توانند دعوا تصرف عدوانی را مطرح کنند:

 • مالک
 • مستاجر
 • مباشر
 • خادم
 • رعیت
 • کارگر
 • نماینده
 • اشخاصی مانند ذینفغ، وکیل یا نماینده یک فرد حق طرح دعوا خلع ید را دارا هستند.

آیا مستاجر اگر نتواند ملک را به فرد دیگری منتقل کند، توانایی اینکه موجر را مجبور به انتقال به مستاجر دیگری کند را دارد؟

این حق مطابق قانونی که تحت عنوان مالک و مستاجر است وجود ندارد مگر اینکه مستاجر نیز حق سرقفلی را داشته باشد ولی موجر از پرداخت سرقفلی راضی نباشد و در صورت انتقال سرقفلی به دیگری، موجر موظف است که انتقال را انجام دهد.

تفاوت میان تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع چیست؟

در صورت عدم توافق شرکا در مورد فروش ملک مشاع، هر یک از شرکا می توانند تقاضای افراز ملک مشترک را داشته باشند. یک نکته ای وجود دارد آن هم این است که اگر مراحل ثبت ملک تکمیل شود، درخواست افراز توسط وکیل ملکی در تهران به اداره ثبت محلی ارائه می شود. در مورد تفکیک ملک، ملک نباید مشترک باشد، به این معنی که مالک می تواند با وکیل ملکی در تهران خود به اداره ثبت مراجعه کند و ملک خود را به بخش های مختلف تقسیم کند و همچنین در صورت موافقت مالکین مشترک، در مورد تقسیم اموالشان آن ها می توانند برای تفکیک ملک در اداره ثبت توسط وکیل ملکی در تهران اقدام کنند.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی تهران

در صورت انعقاد قرارداد اجاره بین موجر و مستاجر و منقضی شدن قرارداد و امتناع مستاجر از تخلیه ملک، موجر یا وکیل می توانند برای واریز مبلغ قرض الحسنه به شورای حل اختلاف مراجعه و تقاضای تخلیه (حکم تخلیه) کنند. همچنین این دستور برگشت ناپذیر و فوری است.

وکیل املاک و مستغلات در تهران برای دعاوی سرقفلی

وکیل املاک و مستغلات برای دعاوی سرقفلی

سرقفلی چیست؟ مستاجر برای مالکیت منافع تجاری مقداری پول به موجر و مالک می پردازد، اما در اصل مالکیت ملک تجاری متعلق به مالک ملک و صاحب خانه است. در صورتی مستاجر می تواند از ملک در اماکن تجاری استفاده کند که قرارداد اجاره با موجر منعقد شود. همچنین اجاره بها توسط مستاجر به موجر و مالک پرداخت شود.

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟

اگر ملک دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی امتناع ورزد، خریدار می تواند با وکیل ملکی تهران برای اخذ سند رسمی ملک به دادگاه مراجعه کند و دادگاه می تواند به فروشنده دستور تنظیم سند را بدهد. در صورتی که فروشنده از رعایت تصمیم دادگاه امتناع کند، نماینده دادگاه می تواند به دفترخانه برود و به جای فروشنده، اسناد را امضا کند.

چگونگی مطالبه اجاره معوقه با وکیل ملکی در تهران

یک نکته ای وجود دارد آن هم این است که میزان اجاره ماهیانه ای که مستاجر باید آن را در آغاز یا پایان هر ماه به موجر و صاحب خانه بپردازد، در زمان عقد قرارداد اجاره تعیین می شود.

در صورتی که مستاجر به تعهد خود مبنی بر پرداخت ماهانه اجاره بها عمل نکند و اجاره بها به تعویق بیفتد، موجر می تواند با گرفتن وکیل ملکی در تهران و مراجعه به دادگاه نسبت به دریافت اجاره بهای معوق اقدام کند. در صورت ادامه پیدا کردن معوقات ماهانه اجاره بها، این امکان وجود دارد که موجر یا وکیل ملکی در تهران برای فسخ اجاره نامه و اخراج مستاجر به دادگاه مراجعه کنند.

انجام انواع دعاوی ملکی در تهران با وکیل ملکی تضمینی

شما می توانید از نام این نوع دعاوی تشخیص دهید که موضوع این نوع دعاوی، مربوط به املاک می باشد.

دو نوع دعاوی در مورد این موضوع وجود دارد که آن ها عبارتند از:

1- دعاوی حقوقی 2- دعاوی کیفری

هرگاه یکی از طرفین در این دعاوی مرتکب جرم شده باشد، کیفری محسوب می شود و دعاوی از قبیل فک رهن یا الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی ملکی حقوقی محسوب می شوند.

نمونه هایی از دعاوی ملکی کیفری شامل فروش غیر قانونی اموال شخصی به یک یا چند نفر است.

بعضی وقت ها دعوای ملکی حقوقی ممکن است منشا ثبت شده داشته باشند. مثل ابطال سند رسمی.

بهترین وکیل ملک در تهران

بهترین وکیل ملک در تهران

افرادی که در تهران دارای ملک هستند و ساکنین تهران در زمان بروز مشکل ملکی، برای جستجوی بهترین وکیل ملکی در تهران در اینترنت جستجو می کنند.

گروه تهران وکیل ۲۴ با وکلای حرفه ای در زمینه مشاوره حقوقی در امور ملکی آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی به کلیه عزیزانی که به دنبال وکیل ملکی در تهران هستند، می باشد.

بهترین وکیل ملکی در تهران کیست؟

بهترین وکیل ملکی در تهران شخصی است که درباره موضوع دعاوی ملکی کار می کند و کاملا به صورت تخصصی در این حوزه مشغول به کار است.

همانطور که در قسمت بالاتر درباره موضوع دعاوی ملکی توضیح داده شد، دعاوی ملکی عنوانی است برای مجموعه ای از دعوای ارتباطی بین اموال غیر منقول و انسان.

اموالی که امکان جا به جایی ندارند را اموال غیر منقول می گویند.

اموال غیرمنقول در یک نوع تقسیم شامل املاک و اراضی هستند و در یک نوع دیگر می توان اراضی را به اراضی در محدوده شهر و خارج از آن تقسیم کرد.

تقسیم بندی ای که املاک را به دو دسته تقسیم می کند عبارتند از:

1- املاک تجاری 2- املاک مسکونی

کلیه دعاوی که در قسمت بالا ذکر شده در زمینه کار وکیل متخصص املاک در تهران می باشند.

بهترین وکیل متخصص امور اراضی

وکیل متخصص در امور اراضی و زمین

در واقع وکیل ملکی در تهران یا اراضی به وکیلی گفته می شود که فقط روی امور ملکی تمرکز کرده است. یک وکیل ملکی در تهران می تواند از خود دربرابر تمامی دعاوی دیگر از قبیل طلاق، نفقه، حضانت و … دفاع کند اما آن فرد وارد این گونه دعاوی نمی شود و فقط به دعاوی که مربوط به ملک و اراضی است، وارد می شود.

روش صحیح تقسیم پارکینگ در آپارتمان ها

یکی از مشکلاتی که در میان اعضای آپارتمان ها وجود دارد، اختلاف بر سر پارکینگ آن آپارتمان است. امروزه همسایه ها با یکدیگر بر سر پارکینگ با مشکل مواجه می شوند. دلیل آن هم این است که تعداد آپارتمان ها بسیار زیاد شده است و ممکن است چنین مشکلی در میان همسایه ها پیش بیاید. برخی افراد قصد دارند پارکینگ آپارتمان خود را به افراد دیگری که مستقر آن آپارتمان نیستند، منتقل کنند و اعضای دیگر آن آپارتمان با این موضوع مشکل دارند. علاوه بر آن تمامی این مشکلات به دلیل عدم اطلاعات کافی از قوانین پارکینگ و روش صحیح تقسیم پارکینگ در آپارتمان ها می باشد.

پارکینگ سندی

اصولاً این نوع پارکینگ در سند رسمی ملک به ثبت رسیده و معمولاً هنگام معامله ملک، اگر پارکینگ دارای سند باشد و مزاحمتی برای پارکینگ دیگری ایجاد نکند، به خریدار اطلاع داده می شود و در سند به عنوان یکی از توابع ملک، درج می شود.

اگر در شرایطی هستید که به پارکینگ نیاز دارید و قصد دارید از وجود پارکینگ برای ملک خود اطمینان حاصل کنید، باید در زمان بازدید حضوری از ملک مورد نظر خود، از مالک آن ملک درخواست کنید تا به شما فضای پارکینگ را نشان دهد.

روش صحیح شماره گذاری پارکینگ آپارتمان ها

روش شماره گذاری پارکینگ آپارتمان: طبق قوانین و مقررات مربوط به پارکینگ ها، تعداد جای پارک برای هر طبقه بر اساس نقشه های معماری تعیین می شود. نکته دیگری نیز وجود دارد که شماره گذری پارکینگ ها در آپارتمان های مختلف عمدتاً در طبقه همکف انجام می شود.

روش صحیح شماره گذاری پارکینگ آپارتمان نوساز

مسئول شماره گذاری پارکینگ آپارتمان نوساز، نقشه بردار متخصص تفکیک آپارتمان های نظام مهندسی می باشد که در اصل نماینده اداره ثبت بوده و بر پایه توافق نامه بین ادارات ثبت و سازمان نظام مهندسی ساختمان هر استفان می باشد. در این صورت نظام مهندسی تعیین می کند که نقشه بردار کارشناس رسمی تفکیک آپارتمان ها جهت بازدید از چه ساختمانی و در چه زمانی برای بازدید از آن ساختمان، فرستاده شود.

بنابراین سازمنده و مالک حق ندارند اظهار نظری برای انتخاب نقشه بردار داشته باشند. همچنین آن ها نمی توانند درخواست نقشه بردار خاصی را داشته باشند به دلیل این که شماره گذاری پارکینگ کاملا منصفانه و بدون هیچ گونه توطئه ای در میان سازنده و کارشناس انجام شود.

سرقفلی چیست؟

در این موضوع قصد داریم درباره سرقفلی دقیقا چیست اطلاعات مورد نیاز را به شما انتقال دهیم.

حقی که در قراردادهای اجاره املاک تجاری برای مستاجر، تا قبل از سال 1376 به موجب تنظیم قرارداد اجاره ملک تجاری، ایجاد می شود را سرقفلی می نامند.

در اصل هنگامی که قراردادی برای اجاره محل تجاری مالک منعقد می شود، از همان ابتدا مبلغی به نام سرقفلی از مستاجر اخذ خواهد شد. اما کرایه ای که مستاجر باید هرماه آن را به مالک بپردازد تغییری نخواهد کرد.

مستاجر به مبلغی که برای اجاره به مالک ملک می دهد، می تواند از این طریق نسبت به دیگران در اجاره کردن آن ملک حق تقدم یابد و اگر مستاجر دوباره آن ملک را اجاره نکند و قصد تخلیه ملک را داشته باشد، مالک موظف است که به قیمت روز آن مبلغی را که از مستاجر در ابتدای اجاره گرفته است را به آن شخص برگرداند.

درصورتی که مالک در ابتدای اجاره ملک از مستاجر سرقفلی نگیرد، مستاجر می تواند ملک را به فرد دیگری منتقل کند. البته در شرایطی می تواند این کار را انجام دهد که خودش نخواهد به فعالیت تجاری در آن ملک ادامه دهد.

مستاجر اول در شرایطی می تواند از مستاجر دوم سرقفلی بگیرد که حق انتقال به فرد دیگری را داشته باشد و در ابتدا به مالک آن ملک سرقفلی نداده باشد. همچنین اگر مستاجر دوم تصمیم بگیرد که ملک را تخلیه کند باید سرقفلی را از مستاجر اول دریافت کند و حق ندارد به مالک ملک مراجعه کند به دلیل این که نمی تواند از آن سرقفلی را دریافت کند.

چگونه می توان حکم تخلیه مستاجر را گرفت؟

یکی از بحث برانگیز ترین قرارداد ها، قرارداد اجاره ای است که بین افراد به صورت روزانه منعقد می شود و هر فرد حداقل برای یک بار در زندگی خود این نوع قرارداد را تنظیم کرده است. توضیح قرارداد اجاره ای به این صورت است: اجاره قراردادی است که در آن مستاجر با پرداخت مبلغ مشخص شده ای به نام اجاره به صاحب ملک، آن فرد برای مدت معینی مالک منافع ملک شده و می تواند تا پایان مدت اجاره از آن منافع استفاده کند.

بنابراین، قرارداد اجاره ای سه رکن اصلی دارد که آن ها عبارتند از: مستاجر، موجر (مالک ملک) و اجاره بها. پس از انعقاد قرارداد، این نوع قرارداد نیز مانند هر نوع قرارداد دیگری، تکالیف و تعهدات قانونی برای موجر و مستاجر شکل می گیرد. شما می توانید با مراجعه به مقاله «در چه مواردی می توان حکم تخلیه مستاجر را گرفت؟» اطلاعات مورد نیاز را به صورت کامل به دست بیاورید.

 

چگونه می توان مالکیت املاک بدون سند را اثبات کرد؟

اثبات مالکیت املاک بدون سند چگونه است؟ سند یکی از مهمترین ادله اثبات دعوا در دادگاه های حقوقی می باشد که می توان آن را به این صورت تعریف کرد: «هر نوشته ای که در مقام دفع یا دعوا قابل استناد باشد، سند نامیده می شود.» اسناد از نظر حقوقی به دو دسته ی سند عادی و سند رسمی تقسیم می شوند اما اسناد رسمی قابلیت اثبات کردن آن ها بسیار ساده تر از اسناد عادی است. همچنین سند رسمی اعتبار بیشتری نیز دارد.

ماده 22 قانون ثبت درباره مالکیت املاک به شکل زیر مقرر می کند: «هنگامی که ملک مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسیده باشد، دولت فقط در این شرایط می تواند آن فرد را مالک ملک بشناسد: 1- ملک به نام آن شخص ثبت شده باشد، 2- شخصی که ملک مذکور به او منتقل شده و این انتقال نیز در دفتر املاک به ثبت رسیده باشد، 3- ملک مذکور از مالک رسمی به آن فرد ارث رسیده باشد. سپس طبق این حکم قانون گذار تنها با سند رسمی مالکیت ملک را به رسمیت می شناسد.

دادخواست الزام به تنظیم سند توسط وکیل ملکی با تجربه در تهران

دادخواست الزام به تنظیم سند در صورت فوت مالک با وکیل املاک و مستغلات

بعضی اوقات ممکن است فرد مالک که مالک رسمی ملک است، فوت کرده باشد. در این صورت اگر بخواهید برای الزام به تنظیم سند رسمی دادخواست خود را مطرح کنید باید حتما به طرفیت ورسه ی آن شخصی که مالک بوده است را مطرح کنید. بعضی اوقات ممکن است ورسه ی مالک اصلی، گواهی انحصار وراثت را در اختیار شما قرار ندهد یا شما آن را نداشته باشید. با توجه به اینکه شما ذی نفع حساب می شوید، این امکان را دارید که بر اساس مبایعه نامه ای که در اختیار دارید از طریق شورای حل اختلاف درخواست صدور گواهی انحصار وراثت را مطرح کنید و پس از آن که گواهی انحصار وراثت مالک صادر شد، دادخواست الزام به تنظیم، علیه ورسه ی مالک را مطرح کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره این موضوع، به مقاله «دادخواست الزام به تنظیم سند در صورت فوت مالک» مراجعه نمایید.

دادخواست الزام به تنظیم سند توسط وکیل ملکی با تجربه در تهران

بهترین وکیل زمین در تهران چه وظایفی دارد؟

وظایفی که می توان برای “وکیل املاک و مستغلات” در نظر گرفت قطعاً وظایفی خواهد بود که برای افراد متخصص درباره موضوع ملکی مناسب باشد. هنگامی که مشکل حقوقی با اموال غیر منقول دارید، باید یک وکیل واجد شرایط با مشخصات لازم از جمله سابقه موفقیت در دعاوی و همچنین طرح لایحه جامعی را داشته باشید.

اگر در ذهن خود در مورد اموال غیر منقول سوالی دارید، ما می توانیم با یک جمله به آن سوال پاسخ دهیم. به هر مالی مانند زمین، آپارتمان و … که امکان نقل و مکان نداشته باشند و این دسته از اموال مربوط می شوند؛ به وکلاء ملکی که در حوزه های مختلف زمین کار می کنند، از جمله تنظیم سند رسمی یا دفاع از حق موکل در مورد اموال غیر منقول.

سایر موارد در وکیل ملکی در تهران

1 پاسخ
 1. اسماعیل
  اسماعیل گفته:

  سلام وقت شما بخیر، بنده به خواسته اثبات مالکیت طرح دعوی نموده ام،خوانده پرونده دردادگاه ودرحضور قاضی پرونده اقرار به مالکیت اینجانب نموده و گفته نسبت به ملک فروخته شده هیچ گونه ادعایی ندارم، ودادگاه موضوع را ترافعی ندانسته وگفته هیچ گونه اختلافی بین طرفین دعوی و جودندار،ودرآخردادگاه قرار عدم استماع دعوی صادر نموده، آیابه نظر جنابعالی این رای دادگاه درست هست یا خیر؟؟؟خیلی ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *