وکیل حقوقی و دعاوی حقوقی

وکیل حقوقی و دعای حقوقی

وکیل حقوقی

وکیل حقوقی : وکیل به مسائل شخصی بین اعضای جامعه می پردازد. مسائلی مانند معاملات و قراردادها مانند خرید و فروش، اجاره، وام مسکن، وام، ضمانت و وکالت، حقوق مربوط به اموال خصوصی افراد در اموال آنها، مطالبه خسارت در نتیجه اقدامات مضر دیگران، حقوق مربوط به مسائل ارث و موارد مشابه.

ارث چگونه محاسبه می شود و چگونه از وکیل حقوقی برای مسائل انحصار وراثت کمک بگیریم؟

ارث به 2 صورت محاسبه می شود که نام می بریم:

افرادی که فقط با حدس به ارث می رسند: طبق قانون، میزان سهم ارث هر وارث در هر طبقه تعیین می شود و هر فرد همان مقدار را به ارث می برد که عبارتند از: مادر، شوهر، همسر

اشخاصی که با فرض و خویشاوندی ارث می برند: اول، ارث افراد فرضی تقسیم می شود. و اموال فرد فوت شده به نزدیکان او می رسد. که فرزند دختر، پسر، خواهر و برادر فرد فوت شده از این خویشاوندان هستند.

اوراق بهادار چیست؟

اوراق بهادار ابزارهای بدهی کوتاه مدت هستند که معمولاً برای تأمین مالی و پوشش بدهی های کوتاه مدت توسط یک شرکت صادر می شوند.

ناشران اوراق بهادار تجاری شامل شرکتهای مختلف با فعالیت های مالی، صنعتی و تجاری متفاوت است که از اوراق بهادار تجاری مختلف برای تأمین نیازهای مالی کوتاه مدت و فصلی خود و همچنین سرمایه در گردش استفاده می کنند.

اوراق تجاری و اوراق بهادار عبارتند از: چک، سفته، حساب، رسید و ضمانت نامه بانکی و به عبارتی اسناد دیگری که اعتبار آنها توسط قانون تعیین می شود.

تفاوت بین برات و چک چیست؟

در برات 3 نفر درگیر هستند: 1. محیل (برات کش) ، 2. محال له (مالک برات) ، 3. مهال علیه (پرداخت کننده برات)، اما در برخی موارد صادرکننده برات است که برات را می گیرد، در این صورت که بین دو نفر مبادله می شود سه نفر درگیر چک هستند: صادرکننده چک، گیرنده چک و بانک صادرکننده چک باید مبلغ مورد نظر را برای صدور چک در بانک واریز کرده باشند، اما این امر در مورد شما صدق نمی کند و هیچ پولی در دسترس نیست آن ها می توانند بعداً برای شما صادر و پرداخت شوند

همچنین، طبق قانون، لازم نیست که چک فوری باشد، اما می تواند فوراً برای شما صادر شود.

چک یک وسیله اعتباری نیست، بلکه یک وسیله دریافت و پرداخت است، بنابراین در واقع به جای پول نقد استفاده می شود.

چگونه سفته را پر کنیم؟

مواردی که باید در متن سفته ثبت شود در ماده 308 قانون تجارت آمده است که شامل موارد زیر است:

  • امضا یا مهر طلبکار
  • تاریخ مذاکره و نوشتن سفته
  • مبلغی که باید به طور کامل پرداخت شود
  • گیرنده پول

چگونه می توان با ثبت نام چک دریافت کرد؟

اگر شخص نگهدارنده چک می خواهد آن را از طریق دفتر ثبت تحویل بگیرد.

پس از موعد مقرر چک، باید آن را به بانک محال برده و عودت دهید (گواهی عدم پرداخت). دارنده چک یا وکیل وی پس از دریافت گواهی عدم پرداخت باید ضمن مراجعه به ثبت مربوطه، فتوکپی اصل چک و گواهی عدم پرداخت را تهیه کرده و فتوکپی برابر اصل تهیه کنند، و سپس یک درخواست ویژه از ثبت کننده دریافت کنید.

با تکمیل این فرم، خدمات اجرایی پس از دریافت مدارک (اصل چک + گواهی عدم پرداخت) تسلیم می شود.

آیا مهلت ثبت شکایت نزد کارفرما مشروط به اتمام زمان است؟

مهلت تنظیم شکایات به کارفرمایان برای مطالبات دستمزد و مزایای پرداخت نشده و همچنین بیمه بدهی های معوقه هیچ مهلتی برای اقامه دعوی وجود ندارد، زیرا چنین دعاوی مشمول قانون نیست در هر زمان کارگر و حتی پس از مرگ کارگر، وراث قانونی وی می توانند با اخذ وکیل علیه کارفرما شکایت کنند.

آیا وصیت مازاد بر ثلث غیر معتبر است؟

طبق ماده 843 قانون مدنی، وصیت برای بیش از یک سوم ارث معتبر نیست، مگر با اجازه وراث، و اگر برخی از وراث اجازه دهند، فقط برای سهم او معتبر است. اگر وراث در طول عمر موصی اجازه دهند کافی است. مطابق ماده فوق، اگر وراث بیش از یک سوم مازاد بر یک سوم وصیت نگذارند، باطل است، اگر چه وارث در طول عمر موصی فاقد خاصیت است.

وظیفه وکیل حقوقی بدون اخراج پس از مرگ یکی از طرفین چیست؟

بر اساس ماده 679 قانون مدنی، موکل می تواند در هر زمان وکیل را عزل کند، مگر این که وکالت در قرارداد لازم پیش بینی شده باشد. فوت یا جنون وکیل حقوقی به عنوان قاعده جایز، فوت یکی از طرفین باعث فسخ قرارداد می شود.

وقف به چند دسته تقسیم می شود؟

وقف به عام و خاص تقسیم می شود:

وقف عمومی به مواردی گفته می شود که اموال برای مقاصد عمومی (مانند کمک به مساجد، پل ها، کانال ها و مدارس) یا عناوین عمومی که محدودیتی ندارند (مانند کمک به فقرا، دانش آموزان، یتیمان و دانش آموزان) اهدا می شود.

وقف خاص مکانی است که وقف برای “اشخاص محصور معین” است: به عنوان مثال، وقف برای فرزندان موقوفه یا فرزندان برادرزاده اش بیا کارگران یک کارخانه یا مزرعه خاص.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *